flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі №200/4868/19-а

04 квітня 2019, 19:25

Завантажити скановану копію

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

 

04 квітня 2019 р.                                                  Справа №200/4868/19-а  

 

приміщення суду за адресою:  84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського,  1

 

 Суддя Донецького окружного адміністративного суду Череповський Є.В., ознайомившись з позовною заявою довіреної особи від кандидата на пост Президента України Тимошенко Юлії Володимирівни по територіальному виробничому округу №46 Бикової Вікторії Анатоліївни, кандидата на посаду Президента України Тимошенко Юлії Володимирівни до Окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу № 46 про визнання протиправною та скасування постанови № 77, зобов’язання вчинити певні дії,

 

В С Т А Н О В И В:

 

Довірена особа від кандидата на пост Президента України Тимошенко Юлії Володимирівни по територіальному виробничому округу №46 Бикова Вікторія Анатоліївна, кандидат на посаду Президента України Тимошенко Юлія Володимирівна звернулися до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу № 46 про визнання Постанови №77 окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу №46 такою, що не відповідає вимогам законодавства про вибори Президента України та порушує права та законні інтереси суб’єкта виборчого процесу та скасування її; зобов'язання прийняти рішення про проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчих дільницях: №№ 140603, 140604, 140612, 140613, 140615, 140616, 140617, 140624,140626, 140628, 140632; зупинення встановлення результатів голосування на вказаних ДВК: №№ 140603, 140604, 140612, 140613, 140615, 140616, 140617, 140624, 140626, 140628,140632 такі по ТВО № 46 в цілому.

Суд зазначає, що пунктом 10 статті 277 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі – КАС України) передбачено, що суд розглядає та вирішує адміністративні справи за скаргами, поданими на вчинені порушення з моменту припинення голосування на виборчих дільницях, протягом двох днів після дня голосування.

Суд звертає увагу, що нормами частини шостої статті 7 КАС України передбачено, що у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).  

В даному випадку, суд вважає за можливе застосувати норми КАС України, що регулюють порядок подання позовної заяви, оскільки чинним законодавством не передбачено вимог, які мають бути дотримані при поданні скарги в порядку статті 277 КАС України.

Відповідно до положень статті 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником), відповідає позовна заява вимогам, встановленим статями 160, 161, 172 цього Кодексу, належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності, позов подано у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними), чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Вивчивши матеріали адміністративного позову, суд доходить висновку про те, що він підлягає залишенню без руху, оскільки поданий з порушенням вимог статей 160, 161 КАС України з огляду на наступне.

Згідно вимог пункту 2 частини 5 статті 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв’язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Позивачами в порушення зазначеної норми КАС України у позові не зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб Позивачів, ідентифікаційний код юридичної особи Відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.  

Суд звертає увагу, що реєстраційний номер облікової картки платника податків є унікальною комбінацією цифр, елемент Державного реєстру фізичних осіб України, який ідентифікує особу. Без реєстраційного номеру облікової картки платника податків або, у разі його відсутності, номеру і серії паспорта для фізичних осіб – громадян у суду немає можливості ідентифікувати особу Позивачів.

Крім того, суд звертає увагу, що вказані дані є персональними даними особи та не відображені у жодних електронних базах суду.

Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 161 КАС України позивач зобов’язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Статтею 94 КАС України визначено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення. Якщо подано копію (електронну копію) письмового доказу, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи може витребувати у відповідної особи оригінал письмового доказу. Якщо оригінал письмового доказу не поданий, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність поданої копії (електронної копії) оригіналу, такий доказ не береться судом до уваги.

В порушення зазначених правових норм відсутнє підтвердження відповідності копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у Позивача власним підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Згідно п. 8 ч. 5 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначається перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Згідно із ч. 1 ст. 99 КАС України, електронними доказами є інформація в електронній (цифровій) формі, що містить дані про обставини, що мають значення для справи, зокрема, електронні документи (текстові документи, графічні зображення, плани, фотографії, відео- та звукозаписи тощо), веб-сайти (сторінки), текстові, мультимедійні та голосові повідомлення, метадані, бази даних та інші дані в електронній формі. Такі дані можуть зберігатися, зокрема на портативних пристроях (картах пам’яті, мобільних телефонах тощо), серверах, системах резервного копіювання, інших місцях збереження даних в електронній формі (в тому числі в мережі Інтернет). 

Частиною другою цієї статті передбачено, що електронні докази подаються в оригіналі або в електронній копії, засвідченій електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис". Законом може бути визначено інший порядок засвідчення електронної копії електронного доказу. 

Відповідно до ч. 4 ст. 99 КАС України, учасник справи, який подає копію електронного доказу, повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу електронного доказу.

В порушення вищезазначеної вимоги, в позовній заяві не зазначена інформація щодо наявності у Позивачів або іншої особи оригіналів письмових та електронних доказів, копії яких додано до заяви; копії електронних доказів не засвідчені електронним цифровим підписом.

Згідно з  частиною 1 статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до частини 2 статті 169 КАС України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене, з урахуванням особливостей строків розгляду даної справи, встановлених КАС України, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням Позивачам достатнього строку для усунення недоліків.

Керуючись, статтями   79, 80, 160, 161, 169, 171, 243, 248, 256,  273, 294 КАС України, суд,-

 

У Х В А Л И В:

 

Позовну заяву довіреної особи від кандидата на пост Президента України Тимошенко Юлії Володимирівни по територіальному виробничому округу №46 Бикової Вікторії Анатоліївни, кандидата на посаду Президента України Тимошенко Юлії Володимирівни до Окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу № 46 про визнання протиправною та скасування постанови № 77, зобов’язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Встановити Позивачам строк не пізніше 23 год. 00 хв. 04 квітня 2019 року на усунення недоліків шляхом належного оформлення позовної заяви відповідно до вищезазначених норм КАС України, зокрема:

- зазначити реєстраційний номер облікової картки платника податків за його наявності або номер і серію паспорта Позивачів, ідентифікаційний код Відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;

- надати суду засвідчені належним чином копії кожного з наданого до суду документу із підтвердженням Позивача відповідності копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього власним підписом, із зазначенням дати такого засвідчення та інформацію про наявність у Позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви;

- засвідчити електронним цифровим підписом електронні докази, зазначення про наявність у Позивача або іншої особи оригіналу електронного доказу.

Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду.

У разі невиконання вимог цієї ухвали скарга буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.

Повернення скарги не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала оскарженню не підлягає та відповідно до частини 2 статті 256 КАС України набирає законної сили з моменту її підписання.

    

 

Суддя                                                                                  Череповський Є.В.