flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Основні завдання, місія та функції, що стоять перед Донецьким окружним адміністративним судом

Статтею 6 Конституції України встановлено, що державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову. Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України. Відповідно до ст. 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

За приписами статті 2 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» завданням суду є здійснення правосуддя на засадах верховенства права, забезпечення кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Таким чином, Закон України «Про судоустрій і статус суддів» визначає основну місію як будь-якого суду, так і Донецького окружного адміністративного суду - це забезпечення кожній людині права на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод.

Згідно статті 22 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» Донецький окружний адміністративний суд є судом першої інстанції і здійснює правосуддя у порядку, встановленому процесуальним законом до його підсудності.

Функцією Донецького окружного адміністративного суду є розгляд справ адміністративної юрисдикції (адміністративних справ), у випадках та порядку, визначених процесуальним законом – Кодексом адміністративного судочинства України.

Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.

Юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, передбачених частиною 1 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України.