flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Справа №200/6080/21

27 травня 2021, 09:26

 

Україна

  Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

  про відкриття провадження в адміністративній справі

 

 

           24 травня 2021 р.                                                   Справа №200/6080/21 

 

            приміщення суду за адресою:  84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського,  1

 

 

  Суддя Донецького окружного адміністративного суду Шинкарьова І.В., вирішуючи питання про прийняття позовної заяви та відкриття провадження в адміністративній справі за позовом Державної служби геології та надр України до товариства з обмеженою відповідальністю “Микитівський доломітний завод” про припинення права користування надрами шляхом анулювання спеціального дозволу на користування надрами,

 

В С Т А Н О В И В :

 

19 травня 2021 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної служби геології та надр України (далі - позивач, Держгеонадра України) до товариства з обмеженою відповідальністю “Микитівський доломітний завод” (далі – відповідач, ТОВ “МДЗ”), надісланий на адресу суду 11 травня 2021 року, в якому позивач просив:

- припинити право користування надрами шляхом анулювання спеціального дозволу на користування надрами № 5916 від 27 лютого 2014 року.

В обґрунтування заявлених вимог позивач вказує на те, що відповідач в установленому порядку та строки не усунув порушення вимог законодавства у сфері надрокористування.

За наслідками з`ясування питань, визначених ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), встановлено, що позовна заява подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст. ст. 160, 161 КАС України; позовну заяву належить розглядати за правилами адміністративного судочинства і подано з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом; підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлені КАС України, відсутні.

Щодо форми адміністративного судочинства, за якою розглядатиметься справа.

Частиною 1 ст. 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Відповідно до ч. ч. 2-3 ст. 12 КАС України спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляд справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Згідно з п. 10 ч. 6 ст. 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності, крім іншого, є справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного провадження.

Відповідно до ч. 2 ст. 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Ця справа не належить до тих справ, які в силу вимог ч. 4 ст. 12, ч. 4 ст. 257 КАС України мають розглядатися виключно за правилами загального позовного провадження.

Врахувавши критерії, наведені у ч. 3 ст. 257 КАС України, а саме: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд дійшов висновку про можливість розгляду цієї справи за правилами спрощеного позовного провадження.

На підставі ч. 5 ст. 262 КАС України справа розглядатиметься без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Остання відома адреса місцезнаходження відповідача – ТОВ “Микитівський доломітний завод” – 84691, Донецька область, місто Горлівка, вул. Гардіна, буд. 2.

Саме ця адреса місцезнаходження відповідача міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) станом на день прийняття позовної заяви та відкриття провадження в адміністративній справі.

Відомості про засоби зв’язку з відповідачем, а також про наявність у відповідача офіційної електронної адреси в матеріалах справи відсутні.

Місто Горлівка Донецької області включено до Переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2014 року № 1085 (в редакції розпорядження Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року № 79-р).

Відповідно до ч. 1 ст. 1-1 Закону України від 12 серпня 2014 року № 1632-VІ “Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв’язку з проведенням антитерористичної операції” (далі – Закон № 1632) якщо остання відома адреса місця проживання (перебування), місцезнаходження чи місця роботи учасників справи знаходиться в районі проведення антитерористичної операції, суд викликає або повідомляє учасників справи, які не мають офіційної електронної адреси, про дату, час і місце першого судового засідання у справі через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України (з посиланням на веб-адресу відповідної ухвали суду в Єдиному державному реєстрі судових рішень), яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за двадцять днів до дати відповідного судового засідання.

Суд викликає або повідомляє таких учасників справи про дату, час і місце інших судових засідань чи про вчинення відповідної процесуальної дії через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України (з посиланням на веб-адресу відповідної ухвали суду в Єдиному державному реєстрі судових рішень), яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання або вчинення відповідної процесуальної дії.

З опублікуванням такого оголошення відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце розгляду справи.

Згідно з ч. 2 ст. 1-1 Закону № 1632 учасники справи, остання відома адреса місця проживання (перебування) чи місцезнаходження яких знаходиться в районі проведення антитерористичної операції і які не мають офіційної електронної адреси, повідомляються про ухвалення відповідного судового рішення шляхом розміщення інформації на офіційному веб-порталі судової влади з посиланням на веб-адресу такого судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

З моменту розміщення такої інформації вважається, що особа отримала судове рішення.

За правилами, наведеними у ч. 3 ст. 1-1 Закону № 1632, передбачений цією статтею порядок виклику в суд та повідомлення про судове рішення може застосовуватися стосовно інших учасників судового процесу, адреса місця проживання (перебування), місцезнаходження чи місця роботи яких знаходиться в районі проведення антитерористичної операції, якщо від цього залежить реалізація ними своїх процесуальних прав і обов’язків.

Таким чином, відповідач, остання відома адреса місцезнаходження якого знаходиться в населеному пункті, де проводилась антитерористична операція та де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, має бути повідомлений про відкриття провадження у цій справі в порядку, визначеному абз. 1 ч. 1 ст. 1-1 Закону № 1632.

Керуючись ст. ст. 12, 171, 241, 248, 256, 257, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В :

 

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі № 200/6080/21 за позовом Державної служби геології та надр України (ідентифікаційний код: 37536031, місцезнаходження: 03057, м. Київ, вул. Антона Цедіка, буд. 16) до товариства з обмеженою відповідальністю “Микитівський доломітний завод” (ідентифікаційний код: 38720424, місцезнаходження: 84691, Донецька область, місто Горлівка, вул. Гардіна, буд. 2) про припинення права користування надрами шляхом анулювання спеціального дозволу на користування надрами.

Розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Справа розглядатиметься Донецьким окружним адміністративним судом у складі судді Шинкарьової І.В. одноособово в приміщенні суду за адресою: 84122, Донецька обл., м. Слов’янськ, вул. Добровольського, буд. 1.

Про відкриття провадження у справі повідомити відповідача в порядку, визначеному абз. 1 ч. 1 ст. 1-1 Закону України від 12 серпня 2014 року № 1632-VІ “Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв’язку з проведенням антитерористичної операції”.

Повідомити учасників справи, що за клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи може проводитися в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач – не пізніше п’яти днів з дня отримання відзиву.

Встановити відповідачу п’ятнадцятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для подання до суду відзиву на позовну заяву та доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, а також документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи. Відзив має бути складений та поданий з дотриманням правил, встановлених ст. 162 КАС України.

Встановити позивачу п’ятиденний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву для подання до суду відповіді на відзив та документів, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до нього доказів іншим учасникам справи. Відповідь на відзив має бути складена і подана з дотриманням правил, встановлених ст. 163, ч. ч. 2-4 ст. 162 КАС України.

Встановити відповідачу п’ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання до суду заперечення та документів, що підтверджують надіслання (надання) заперечення і доданих до нього доказів іншим учасникам справи. Заперечення має бути складено та подано з дотриманням правил, встановлених ст. 164, ч. ч. 2-4 ст. 162 КАС України.

Повідомити відповідача, що неподання суб’єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову, а також про те, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Роз’яснити учасникам справи, що сторони мають процесуальні права і обов’язки, визначені у ст. ст. 44, 47 КАС України.

Повідомити учасників справи, що інформацію по справі вони можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://adm.dn.court.gov.ua/sud0570.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає. 

 

 

           Суддя                                                                                  І.В. Шинкарьова