flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

На пропозицію Ради суддів України суди запропонували громадянам оцінити їх діяльність

08 квітня 2019, 17:08

Вдосконалення організації роботи суду залишається пріоритетним напрямом діяльності Ради суддів України.

 

Оскільки одним з ефективних інструментів покращення умов відправлення правосуддя суддями та створення належних умов праці апарату суду, забезпечення доступності установ судової системи для відвідувачів, які звертаються до суду, є моніторинг та опитування як громадян, так і працівників судів, Рада суддів України, 17 вересня 2018 року, прийняла рішення №53 щодо застосування системи оцінювання роботи суду (СОРС) з метою отримання інформації про поточну ситуацію роботи судів та визначення потреб органів системи правосуддя.

 

Отже, з метою отримання інформації про поточну ситуацію роботи судів та визначення потреб органів системи правосуддя, з метою оцінки якості функціонування судової системи в судах України проводяться опитування відвідувачів щодо їх задоволеності роботою суду за методикою СОРС.

Відзначимо, що оцінювання роботи суду може відбуватись комплексно за кількома показниками як зовнішніми, так і внутрішніми. До внутрішніх показників відносяться оцінювання роботи судів України за базовими показниками роботи суду, анкетування суддів та працівників апарату судів.

 

До проведення опитувань учасників судових проваджень з використанням методології карток громадянського звітування, за підтримки USAID в рамках Програми "Нове правосуддя", залучаються представники громадських організацій. У 2019 році за цією методикою буде оцінено суди в 20 регіонах України. 

 

Спільно з Радою суддів України, ще в 2015 році, експертами Програми було розроблено рамкову систему оцінювання роботи суду в Україні, яку РСУ затвердила рішенням №28 від 2 квітня 2015 року. У 2016 році Рада суддів України рішеннями №26 від 08 квітня та №35 від 12 травня рекомендувала судам України застосовувати СОРС для оцінювання роботи суду як в повному обсязі, так і в межах окремих модулів (тобто частин) СОРС в залежності від управлінської мети та завдань, спрямованих на вдосконалення роботи суду. Крім того, Рада суддів України затвердила базові (основні) показники роботи суду. Адже суд, який відповідає встановленим стандартам, можна назвати, відповідно до міжнародних засад судової досконалості, досконалим судом.

 

Прес-служба суду за повідомленням РСУ