Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У червні 2019 року у місті Києві відбулася організована Проектом Європейського Союзу «Право-Justice» презентація посібника ініціативи «Модельний суд: рішення для українських судів», який містить практичні поради учасникам роботи судів для вирішення проблем доступу до правосуддя, безпеки в судах, роботи в залах судових засідань і кабінетах та рекомендації щодо їх впровадження.
З вітальним словом до присутніх звернулися керівник секретаріату Вищої ради правосуддя Сергій Пушкар, заступник Голови Державної судової адміністрації України Людмила Гізатуліна, заступник Голови Ради суддів України Вадим Бутенко, міжнародний головний експерт Проекту Європейського Союзу «Право-Justice» Анна Адамська-Галлант.
Вітаючи учасників, Сергій Пушкар подякував експертам Проекту Європейського Союзу «Право-Justice» за надані поради та втілення ідеї подібних методичних рекомендацій.
Під час презентації Проекту ініціативи «Модельні суди» міжнародний головний експерт Проекту Європейського Союзу «Право-Justice» Анна Адамська-Галлант зазначила, що методичні рекомендації у вигляді посібника були розроблені з метою підтримки судової влади України та покликані сформувати практику надання особам, які звертаються до суду, послуг більш високого рівня та загалом покращити доступ до правосуддя громадян, що, у свою чергу, підвищить рівень довіри суспільства до суду.
Посібник розроблено для користування усіма, хто бере участь в управлінні судом, починаючи з етапу планування і будівництва нового суду чи переобладнання суду, що вже функціонує.
Цей посібник містить опис рішень модельного суду – заходи, рекомендовані керівникам судів з конкретних тематичних питань, що виникають під час роботи судів, а також навчальні програми для формування у працівників суду спеціальних навичок з метою допомогти успішно виконувати свої завдання, стандартні експлуатаційні процедури, яких повинні дотримуватись працівники суду, та загальні умови технічної специфікації, а саме загальні вимоги для купівлі товарів та послуг, які б максимально сприяли реалізації конкретних рішень.
За словами розробників, рішення модельного суду отримують практичне застосування у трьох взаємопов’язаних сферах діяльності суду: надання послуг клієнтам, безпека суду та робота в залах судових засідань і кабінетах.
Керівник секретаріату ВРП Сергій Пушкар висловив сподівання, що Проекту вдасться реалізувати ідеї, викладені експертами у посібнику, під час діяльності конкретного суду, який може стати прикладом для наслідування, зауваживши: «Українські суди зацікавлені ініціювати зміни у своїй роботі з того часу, як такі перетворення віднайдуть втілення на конкретному прикладі».
Крім того, С.Пушкар наголосив, що поява подібного посібника, розробленого за допомогою міжнародних експертів із кращим досвідом, є важливою подією, оскільки це базовий інтелектуальний продукт. Він зауважив, що у той самий час існує потреба у наближенні посібника до реалій та очікувань усіх учасників судового процесу.
Керівник секретаріату ВРП запропонував Проекту Європейського Союзу «Право-Justice» разом із Державною судовою адміністрацією України розробити онлайн-версію посібника, яка передбачає можливість коментувати і вносити пропозиції для того, щоб саме ті люди, які щодня або епізодично користуються послугами українського суду, могли сформулювати свої уявлення про ідеальний український суд.
Головними розробниками посібника є експерти Проекту Європейського Союзу «Право-Justice» Анна Адамська-Галлант (Польща), Вітольд Павлак (Великобританія), Даріуш Сєліцкі (Польща), Живілє Навіцкайте-Бабкін (Литва), Ірина Урюмова (Вірменія), Андрій Костін (Україна).
Участь у заході також взяли експерт Проекту Європейського Союзу «Право-Justice» Рафал Дунал (Польща), керівник Програми USAID «Нове правосуддя» Девід Вон, експерти Програми USAID «Нове правосуддя» Уляна Пашинна, Сергій Сученко, менеджер сектору юстиції Представництва Європейського Союзу в Україні Андрій Співак, адвокат, керівник проекту «Відкритий Суд» Станіслав Батрин, адвокат Андрій Костін та інші експерти, судді.
Прес-служба суду за повідомленням ВРП